Gabionai ar gabionų siena?
Šis klausimas gali daugeliui sukelti nuostabą. Ar tai ne tas pats produktas?
Tiesa, kad daugelyje straipsnių ir laikraščių terminai yra vartojami kaip sinonimai. Tačiau iš tikrųjų abu produktai skiriasi tiek konstrukcija, tiek taikymo sritimi.
Nevaržomai stovintis ar betoninis
Gabionai yra krepšiai pagaminti iš suvirintų tinklų ir sujungti ritėmis. Jie yra pastatyti ant gruntinio paviršiaus, tačiau nėra jokiu būdu prijungti prie jo. Tušti gabionai užpildomi akmenimis ir paskui uždaromi, tada kitas gabionių sluoksnis uždėdamas ant viršaus.
Kita vertus, gabionų sienos yra plokštinės tvoros tipo, bet pagamintos iš dviejų sluoksnių. Erdvė tarp lygiagrečių plokščių taip pat yra užpildoma akmenimis. Kaip ir kiti aptvarų tipai, gabionų sienos yra visam laikui prijungtos prie paviršiaus. Paprastai tai atliekama naudojant statramsčius, fiksuotus betonu į žemę, vidinius ar išorinius stulpus.
Sutvirtintos ar dekoratyvinės
Tinkamai išdėstyti gabionai gali išlaikyti didelius šoninius apkrovimus. Todėl jie iš pradžių buvo naudojami infrastruktūroje kaip šlaitus ir upių pakrantes sutvirtinančios sienos.
Jeigu jūsų turtas yra ant šlaito arba turi aukščio skirtumus, galite naudoti gabionus ne tik savo sodo papuošimui, bet taip pat kaip pagalbinį ir apsauginį elementą.
Gabionų sienos sudaro tvorą iš didelės bendros masės, bet santykinai mažo pločio (apie 20 cm). Jos yra daug stabilesnės už gabionus ir mažiau atsparios stipriems vėjo gūsiams. Štai kodėl taip svarbu jas pritvirtinti žemėje ir naudoti labiau kaip dekoratyvinį elementą.
Nepermatomos ir prislopinančios garsą
Abu sprendimai turi vieną bendrą dalyką: dėl panašaus užpildymo tipo (akmenys, uolos, žvirgždas, stiklo sferos), gabionai ir gabionų sienos pasirūpins jūsų privatumu. Daugeliu atveju (mažas akmenų skersmuo), abi tvoros taps visiškai nepermatoma siena, kuri veiksmingai slopins triukšmą iš gatvės ar kaimynų sodo.