Ploty Betafence

Reikia pagalbos?

1000 characters left

Captcha code Atsvaidzināt attēlu

greenbau pobočka Betafence

Naujienos

Gabionai – pastatų sienoms padengti

 
 
 
Iki šiol gabionus labiausiai išgarsino jų pritaikymas infrastruktūros projektuose: jais sutvirtinamos atšlaitės ir kalvų šlaitai, jie naudojami upių pakrantėms apsaugoti, iš jų statomos triukšmą slopinančios sienos automagistralių ir greitkelių pakelėse.

Tačiau yra ir dar kūrybiškesnių šio produkto panaudojimo galimybių. Privačiuose soduose jie gali tapti mažais architektūriniais akcentais (pvz., „Zenturo“ gabionų sienos), taip pat dėmesį patraukiančiais viešosios erdvės elementais (pvz., Lodzėje (Lenkija) – gabionų siena priešais „Gillette“ pagrindinės buveinės pastatą) arba pastatų fasado detalėmis.

 


Kai gabionai naudojami namų sienoms padengti, tam labiausiai tinka 0,225 – 0,3 m pločio (3 arba 4 tinklo akučių) ir mažiausiai 0,15 m ilgio (t. y. 2 tinklo akučių) krepšiai. Kad vėjas krepšių nenuplėštų, juos būtina pritvirtinti prie pastato. Juos reikia ir tarpusavtje sutvirtinti, taikant tokią taisyklę: 1 sutvirtinimas – 10 gabiono krepšių pločių.

Galima rinktis patį paprasčiausią užpildo variantą – stačiakampio formos akmenis ar plytas, tačiau tinka ir netaisyklingos formos įvairaus dydžio akmenys. Kai gabionų kampuose ar kraštinėse susiformuoja ne 90° kampas, jų užbaigimui naudojami „Trapion“ tipo arba piramidės formos gabionai. Dėl nelygaus gabionų paviršiaus tokios sienos netaps grafičių mėgėjų objektu.
 
 

Kraštovaizdžio formavimui naudojami gabionai ne tik suteikia pastatams naujovišką ir nepaprastą išvaizdą, bet ir leidžia sukurti tiksliai kliento poreikiams pritaikytą sprendimą. 

 
 

ŠIOJE SVETAINĖJE NAUDOJAME SLAPUKUS TAM KAD PAGERINTUME JŪSŲ NARŠYMO PATIRTĮ Paspausdami ant betkurios nuorodos svetainėje duodate mums teisę naudoti slapukus. Privaatsuspoliitika