Ploty Betafence

Reikia pagalbos?

1000 characters left

Captcha code Atsvaidzināt attēlu

greenbau pobočka Betafence

Naujienos

UNESCO paveldo objektai saugomi su Zenturo tvoromisPasaulio istorijos lobiai

Aquileia – stebuklingas miestas, kuriame į vieną visumą susilieja istorija, kultūra ir dvasingumas.

Čia galima išvysti Romos Šv. Marijos Baziliką ir archeologinių kasinėjimo zoną. Dėl didelės istorinės ir kultūrinės reikšmės abu šie objektai buvo įtraukti į UNESCO pasaulio saugomų objektų sąrašą.


Dekoratyvinis išskirtinių objektų aptvėrimas
Siekiant neužgožti unikalių objektų išskirtinumo, bet tuo pačiu užtikrinti jų saugumą, aptvėrimams buvo pasirinkta novatoriška dekoratyvinė Zenturo segmentinė tvora. Pakaitiniu būdų suvirintų vielų konstrukcija suteikia šiai tvorai ypač didelį tvirtumą. 3 dydžių (100x100, 100x50 and 50x50 mm) tvoros akutės suteikia jai reprezentatyvią ir harmoningą išvaizdą. Iš viso buvo sumontuoti 130 segmentų, kurių aukštis 2 m. Pritvirtinti juos prie plieninių Bekaclip stulpų su plastiniais fiksatoriais. Visa aptvėrimo sistema buvo pasirinkta elegantiškos metalo antracito spalvos.


Romos imperijos palikimas
Pietinėje kasinėjimų teritorijos dalyje archeologai rado kobalto akmens pagrindą, kurį dvejomis eilėmis supa kolonos, skirtos stogui remti. Taip pat buvo atkastas ir antras pagrindo sluoksnis. Manoma, kad visi šie objektai siekia senosios Romėnų imperijos laikus. Taip pat buvo atkasti tvoros ir bokšto pagrindai, bei takas su pirštų antspaudais. Ant pastatų sienų galima įžiūrėti praėjusių amžių architektūrinius elementus. Iš antikos laikų išlikęs originalus II a. prieš Kristų Cezario Stasio Quinzio Macedonia užrašas.


UNESCO sąraše esanti bazilika
Seniausias išlikęs Šv. Marijos Bazilikos elementas yra iš 4-ojo amžiaus, o dabartinis pastatas buvo pastatytas 11-ame amžiuje ant antikinės pastato bazės. Aquileia bazilikoje galima pamatyti didžiausią pasaulyje ankstyvos krikščionybės mozaiką, kurie sieką 760 kv.m. Ji pilna krikščionybės simbolių. Vienas iš gerai žinomų motyvų – vėžys besiilsintis po palme, kuris simbolizuoja pilną virsmą į krikščionybę, perėjimą iš tamsos į šviesą.


Taip pat skaitykite: Naujosios Zenturo komponuotės 

ŠIOJE SVETAINĖJE NAUDOJAME SLAPUKUS TAM KAD PAGERINTUME JŪSŲ NARŠYMO PATIRTĮ Paspausdami ant betkurios nuorodos svetainėje duodate mums teisę naudoti slapukus. Privaatsuspoliitika