Ploty Betafence

Reikia pagalbos?

1000 characters left

Captcha code Atsvaidzināt attēlu

greenbau pobočka Betafence

Pranešimai spaudai

Lietuvos mokyklose vis dar nesaugu

Gegužės mėnesį atliktas tyrimas parodė, jog net 77 proc. respondentų mano, kad Lietuvos mokyklos nėra pakankamai saugios. Aptvėrimo sistemų bendrovės „Betafence" ir licencijuotos saugos tarnybos UAB „Ekskomisarų biuras" inicijuojamo projekto „Saugi mokykla" apklausa siekta išsiaiškinti saugumo problemas ir galimus jų sprendimo būdus.
Gegužės mėnesį atliktas tyrimas parodė, jog net 77 proc. respondentų mano, kad Lietuvos mokyklos nėra pakankamai saugios. Aptvėrimo sistemų bendrovės „Betafence" ir licencijuotos saugos tarnybos UAB „Ekskomisarų biuras" inicijuojamo projekto „Saugi mokykla" apklausa siekta išsiaiškinti saugumo problemas ir galimus jų sprendimo būdus.

Į klausimą, ar mokyklose yra saugu, teigiamai atsakė tik 8 proc. iš 7357 apklaustųjų, 11 proc. mano, jog galbūt mokyklose ir yra saugu, o likę 4 proc. respondentų neturi nuomonės apie saugumo lygį mokyklose.

Policijos departamento prie VRM atstovė spaudai, Lina Nemeikaitė, teigia, jog nors nusikalstamų veikų padarymu įtariamų (kaltinamų) bendrojo lavinimo mokyklų mokinių skaičius 2009 m. sumažėjo 11,6 proc., tačiau per pastaruosius trejus metus 2,5 karto išaugo paauglių padarytų nusikalstamų veikų, susijusių su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, skaičius. „Siekdami užkardyti negatyvius reiškinius prie bendrojo lavinimo įstaigų (langų daužymą, kito turto niokojimą bei kitus pažeidimus), užtikrinti vaikų saugumą, policijos pareigūnai patruliuoja ir organizuoja reidus mokyklų teritorijose ir jų prieigose, mokyklų prašymu budi renginiuose," - pasakoja L. Nemeikaitė.

44 proc. iš 2669 apklaustųjų mano, jog geriausia priemonė saugumui mokyklose užtikrinti yra vaizdo stebėjimo kamerų įdiegimas, apsaugos darbuotojų būtinybę pabrėžė 23 proc. respondentų. Už magnetinių įėjimo kortelių įdiegimą pasisakė 18 proc., o už teritorijos aptvėrimą - 9 proc. apklaustųjų. Likusieji 10 proc. respondentų mano, jog reikalingos kitos priemonės norint, kad mokyklose būtų saugiau.

„Betafence" atstovo Baltijos šalyse Audriaus Bartaškos nuomone, visos saugumą užtikrinančios priemonės yra svarbios ir turi skirtingas paskirtis: „Sutinku, jog fizinė apsauga yra viena iš pagrindinių saugumą užtikrinančių priemonių, tačiau tvora yra ta priemonė, kuri sukuria labai aiškią ribą tarp saugomos teritorijos ir viešosios erdvės. Mūsų vaikai yra labiausiai pažeidžiama visuomenės grupė, todėl privalome labai aiškiai ir pačiu suprantamiausiu būdu pažymėti mokyklos teritoriją - ją aptverti".

UAB „Ekskomisarų biuras" viceprezidentas Arvidas Januška įsitikinęs, jog tik kompleksas fizinių, techninių bei organizacinių priemonių gali garantuoti saugią aplinką mokyklose bei kitose švietimo ir ugdymo įstaigose: „Mokyklose įrengtos apsaugos signalizacijos sistemos neapsaugo mokyklos teritorijos nuo joje esančių įrenginių niokojimo, o įrengtos vaizdo stebėjimo sistemos, turi būti stebimos realiu laiku - tik taip galima operatyviai pastebėti pavojaus šaltinius ir nedelsiant į juos reaguoti. Aptverta mokyklos teritorija taip pat optimaliausiai funkcionuoja tik tuomet, kai yra nuolat kontroliuojamas įeinančiųjų į aptvertą teritoriją srautas," - kalbėjo Arvydas Januška.

Beveik pusė (49 proc.) iš 1516 apklaustųjų atsakomybę už saugumo mokyklose užtikrinimą priskiria mokyklų administracijai, tuo tarpu 31 proc. pasisakiusiųjų mano, kad tuo turėtų rūpintis valdžios institucijos. Už tai, jog kuriant saugią mokyklą atsakingi turėtų būti mokinių tėvai, pasisakė 11 proc., o verslo įmonių vaidmuo saugumui mokyklose užtikrinti pasirodė svarbus 4 proc. apklaustųjų.

Tyrimą sudarė 5 klausimai, kurie balandžio-gegužės mėnesiais buvo skelbiami viename iš Lietuvos naujienų portalų. Tyrimo pabaigoje buvo suskaičiuoti 14 379 atsakymai.

---
„Saugi mokykla" - tai socialinis projektas, skirtas suburti organizacijas ir įmones, kurios kartu formuotų saugios mokyklos idėją, viešai kalbėtų saugumo klausimais ir skatintų imtis priemonių saugumui mokyklose užtikrinti. Projekto iniciatoriai - aptvėrimo sistemų bendrovė „Betafence" ir UAB "Ekskomisarų biuras" - privati licencijuota saugos tarnyba, projekto partneriai - Vilniaus miesto savivaldybė ir Policija. Palaikyti projekto idėją galima internete, socialiniame tinkle Facebook, adresu: www.facebook.com/Saugimokykla.

Pranešimą rasite čia


Papildoma informacija:

Eglė Rakauskaitė
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
tel.: 8 645 80 969


[ Atgal ]

ŠIOJE SVETAINĖJE NAUDOJAME SLAPUKUS TAM KAD PAGERINTUME JŪSŲ NARŠYMO PATIRTĮ Paspausdami ant betkurios nuorodos svetainėje duodate mums teisę naudoti slapukus. Privaatsuspoliitika